Späť na zoznam
18. marec 2020
Vône

Vôňa jazmínu pre pokoj na duši

Predstavte si letný večer, ktorým sa nesie vánok sladkej a exotickej vône jazmínu. Táto biela kvetina je pestovaná pre svoju krásu a nezameniteľnú vôňu.

Jej voňavé kvety rozkvitajú v noci, čo umožňuje, aby úrodu kvetov jazmínu zbierali, keď ich vôňa je najsilnejšia. Vôňa je často opisovaná ako opojná, hlboká, zmyselná a bohatá. 

Vôňa pri obradoch a rituáloch

Celosvetovo sa v mnohých krajinách oslavuje jazmín ako ich národná kvetina (napríklad v Pakistane) a využíva sa ako dekorácia obradov a rituálov, i ako dôležitá súčasť kultúrneho dedičstva. Je známa aj svojimi prirodzenými sedatívnymi účinkami, pretože vôňa jazmínu je upokojujúca. Pôvodne pochádza z teplého podnebia Ázie a existujú stovky pod-druhov jazmínu. Na výrobu väčšiny vôní sa používajú iba 2 druhy - Jasminum grandiflorum a Jasminum officinale.

Voňavá zložka kvetín sa považuje za látku, ktorá vytvára alebo rozbíja vôňu. S viac ako 100 chemickými zlúčeninami, ktoré sa vyskytujú v jazmíne, každý z hlavných druhov (Jasminum grandiflorum a Jasminum officinale) má jedinečné odlišné voňavé vlastnosti, ktoré určuje región a dokonca aj technika zberu.

Tajná zložka Chanel No. 5

Jazmín z Egypta má viac kvetinových vrcholov, zatiaľ čo jazmín z Talianska má plné tóny. Jazmín z Indie prirodzene obsahuje vyššie koncentrácie indolu - zlúčeniny, ktorá má hlbokú, živočíšnu a pižmovú vôňu. Ak nie ste opatrní pri výbere jazmínových kvetov, tvorba modrých kvetov vytvára väčšie množstvo indolu, čím sa mení vôňa najcennejších olejov. Zatiaľ čo najväčší výrobcovia jazmínu sú v Egypte, Tunisku a Indii, rodinné záhrady Mul v Grasse produkujú väčšinu jazmínu v regióne prostredníctvom exkluzívneho partnerstva pre spoločnosť Chanel, dodávajúcu základnú zložku (Jasminum grandiflorum) pre preslávený parfém Chanel No. 5.

Zložitá metóda zachytenia tej najintenzívnejšej vône

Pokiaľ ide o zachytenie esenciálneho oleja jazmínu, populárne metódy, ako je extrakcia lisovaná za studena a destilácia vodnou parou, sú príliš invazívne. Jazmín sa spracováva metódou extrakcie rozpúšťadlom a vytvára vysoko voňavý a koncentrovaný olej. Jeden vzácny kilogram vône jazmínu si vyžaduje viac ako 7 miliónov ručne spracovaných jazmínových kvetov. Aj keď extrakcia zberu a vôní je tak jemným a zdĺhavým procesom, jazmín je základnou zložkou mnohých milovaných vôní, ktoré sú všeobecne uctievané mužmi a ženami.

V našej ponuke nájdete aj vônu so zložkou jazmínu a nazýva sa JASMINE. Všetky naše vône sú zložené z tých najkvalitnejších prísad a sú vyrábané pod prísnym dohľadom certifikovaných laboratórií. Pri výrobe používame len tie najkvalitnejšie prírodné prísady, arómy a parfémové oleje. Tieto zložky a náš postup sú zárukou na dosiahnutie tej najvyššej kvality našich vôní.

Zdroj foto: unsplash.com


Podobný obsah


8. apríl 2020
Vône

Éterické oleje znížili vírusovú infekčnosť o viac ako 96%

Komparatívna štúdia antivírusových účinkov vybraných esenciálnych olejov

12. apríl 2018
Vône

Ktoré vône použiť pre kvalitnejší spánok?

Naše sny ovplyvňuje množstvo faktorov, ktoré na nás vplývajú nielen cez deň ale aj v noci. Vedeli ste, že príjemná vôňa vo vašej spálni môže zlepšiť kvalitu vášho spánku?

26. november 2019
Vône

Vôňa zimného vzduchu

Ktoré vône si spojíte s chladom? Je ním akurát tak dym z komína? Studený deň vonia inak ako horúci, ktorý je plný intenzívnych vôní ako: letný dážď či pokosená tráva.

Zaujali sme vás?

Pomocou aroma marketingu je možné pozitívne ovplyvňovať správanie vašich zákazníkov, zvýšiť produktivitu vašich zamestnancov a vytvárať kladné a dlhodobé emócie spojené s vašou značkou.