Aromatizácia priestorov

Vône majú vplyv na to, čo si zákazník kúpi a v akom množstve. Vhodná aromatizácia predajného či prezentačného priestoru môže dokonca podnietiť ku kúpe prestížnejších produktov či služieb.

Tovar či služba v aromatizovaných priestoroch pôsobí na zákazníka o 47 % lákavejšie.

Prečo aromatizácia priestorov?

Reklama a marketing najčastejšie cielia na zrak a sluch, ale dôležitým, aj keď stále nedoceneným zmyslom je čuch. Je priamo prepojený s tou časťou mozgu, ktorá riadi naše správanie, určité druhy pamäte a emócie. Vône vyvolávajú okamžité, podvedomé reakcie. Čuch sa navyše nedá vypnúť - cítime vždy, aj keď si to veľakrát neuvedomujeme. 

 1. Vizuálne a audiovizuálne reklamy sú na každom kroku. Ľudia sú nimi presýtení a buď ich ignorujú, alebo v nich nezanechajú dostatočne silnú stopu. 
 2. Zákazníci dnes už nevnímajú len cenu a kvalitu tovaru či služby, ale aj celkovú atmosféru priestoru, ktorá ich navyše zásadne ovplyvňuje.
 3. Aromatizácia priestorov vylepší image značky či firmy, odlíši vás od konkurencie a podporí predaj vašich produktov či služieb.

Čo znamená aromatizácia priestorov?

Prieskumy neustále dokazujú, že jednotlivci hodnotia ponúkaný tovar či službu v príjemnom prostredí oveľa pozitívnejšie ako tí, ktorým boli produkty či služby predstavené v nepríjemných podmienkach.

Aromatizácia priestorov je navodenie správnej atmosféry prostredníctvom vôní. Je dokázané, že vône pozitívne vplývajú na spokojnosť a nákupné správanie zákazníkov. Dokážu tiež vytvoriť emocionálne silné a zapamätateľné spojenie s vašimi zákazníkmi. Rovnako, ako si mnohí z nás spájajú vôňu ihličia a škorice s vianocami, či vôňu kvitnúceho orgovánu s príchodom jari, tak si ľudia na základe charakteristickej vône vybavia v pamäti obchod, banku, či iný verejný priestor, v ktorom vôňu cítili. 

My nevytvárame len aromatizovaný priestor - spoločne s vami pracujeme na scent marketingu, ktorý je neinvazívny a podvedomý ale pritom najúčinnejší. Výsledkom aromatizácie priestorov je príjemná a nezabudnuteľná atmosféra, ktorá zlepšuje celkovú spokojnosť zákazníkov a zamestnancov a zvyšuje predaje vašich produktov či služieb.

Pre koho je aromatizácia priestorov určená?

V súčasnosti je vo svete už takmer bežné, aby mali podniky a inštitúcie (najmä banky, obchody, či cestovné kancelárie) svoje charakteristické vône. Manažéri podnikov si postupom času začali uvedomovať, že vôňa v ich priestoroch je dôležitým prvkom, ktorý prispieva k spokojnosti ich zákazníkov a k lepším pracovným podmienkam zamestnancov. 

Aromatizácia priestorov je vhodná od nákupných centier až po malé kaviarne a všetko medzitým. Od 30 m2 až po 1 000 000 m2. Dizajn a kvalita našich difúzorov vône dokonale splynú s akýmkoľvek priestorom, či už ide o dvojpodlažnú predajňu s oblečením alebo menší priestor banky. 

Dizajn a kvalita našich difúzorov vône dokonale splynú s akýmkoľvek priestorom

 • Business: banky, poisťovne, finančné inštitúcie, kancelárske priestory, konferencie
 • Doprava: auto predajcovia, čerpacie stanice, autosalóny, verejná a medzimestká doprava, letiská, autobusové a železničné stanice
 • Obchod: obchodné centrá, značky oblečenia, zlatníctva, nábytok, kuchynské či kúpeľňové štúdiá
 • Služby: mobilní operátori, cestovné kancelárie, salóny krásy, kaderníctva
 • Zdravie a starostlivosť: medicínske zariadenia, čakárne, lekárne, zariadenia pre seniorov
 • Gastro: reštaurácie, bistrá, kaviarne, bary, nočné kluby, kantíny
 • Relax a oddych: hotely, wellness a spa, masáže a fyzioterapia, fitness
 • Zábava: kiná, divadlá, kasína, herne, bowling

Aromatizácia priestorov je ideálnym spôsobom ako odlíšiť vašu značku/biznis na trhu a zlepšiť atmosféru pri predaji produktov či služieb. 

Čo vám aromatizácia priestorov prinesie?

 1. Väčšiu zapamätateľnosť a lojalitu k značke.
 2. Zvýšenie predaja.
 3. Budovanie a posilnenie image-u každého obchodného či pracovného priestoru značky.
 4. Vytváranie podvedomého emocionálneho vzťahu zákazníka k vašej značke či firme. 
 5. Predĺženie doby, ktorú zákazníci strávia v predajných a prezentačných priestoroch.
 6. Zvýšenie návštevnosti vďaka lepšiemu zážitku, ktorý zákazníkov privedie späť.
 7. Pozitívnejšie vnímanie ponúkaných produktov, služieb a personálu.
 8. Odstraňovanie všetkých nepríjemných pachov vrátane cigaretového dymu.
 9. Zvýšenie produktivity zamestnancov až o 14 % (Sense of Smell Institute).
 10. Inovatívnu formu marketingu, ktorá nevyrušuje a neobťažuje zákazníkov. 

Technické zabezpečenie

Tak, ako si dávame záležať na kvalite našich vôní a zariadení, tak si dávame záležať aj na kvalite našich služieb. Napokon, naším cieľom je, aby ste boli s aromatizáciou priestorov spokojní a aby naša vzájomná spolupráca fungovala na absolútnej dôvere a priniesla vám očakávané výsledky.

Ponúkame pestrý výber rôznych vôní pre rôzne oblasti podnikania

 1. V spolupráci s vami vyberieme alebo namiešame (čuchové logo) vhodnú vôňu podľa vašej oblasti podnikania.
 2. Vyberieme a nainštalujeme vhodný difúzor vône podľa veľkosti vašich priestorov.
 3. Podľa požiadaviek a špecifikácie priestoru (členitosť interiéru, tech. podmienky, atď.) navrhneme, kam difúzor vône umiestniť. Je možné položiť ho na stôl, namontovať na stenu, alebo zabudovať priamo do vzduchotechniky. 
 4. Nastavíme vhodnú intenzitu vône. Integrovaný multifunkčný časovač umožňuje rýchle a jednoduché nastavenie požadovaných parametrov ako aj prevádzkovej doby.
 5. Vône pravidelne dopĺňame a staráme sa o servis difúzorov vo vašom priestore.

* Difúzor vône sa dá priamo zakúpiť ale rovnako sa dá aj zapožičať. 
* Ponúkame aj 2-týždňovú nezáväznú testovaciu prevádzku (dodáme vám vôňu aj difúzor), aby ste sa sami presvedčili o prínose aromatizácie priestorov. 

Zaujali sme vás?

Napíšte nám vaše požiadavky a očakávania prostredníctvom kontaktného formulára, ktorý nájdete tu. Do správy nezabudnite napísať oblasť, v ktorej podnikáte, veľkosť vášho priestoru (koľko m2) a v prípade viacerých prevádzok aj ich presný počet. Tieto informácie nám pomôžu zrýchliť a zefektívniť celý proces aromatizácie priestorov. 

Alebo nám zavolajte na tel. číslo +421 221 293 567.
 

Zaujali sme vás?

Pomocou aroma marketingu je možné pozitívne ovplyvňovať správanie vašich zákazníkov, zvýšiť produktivitu vašich zamestnancov a vytvárať kladné a dlhodobé emócie spojené s vašou značkou.